Na podstawie art. 14 ust. 1 i 2 oraz art.59 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz. U. z 2020r. poz. 1062) w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie powołany został Zespół do spraw dostępności.Roman Michalski – Koordynator do spraw dostępności Justyna Bendryn-Nagórko – członek zespołu Ewa Chłosta -członek zespołu. Do zadań Koordynatora do spraw dostępności należy:
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej pppbraniewo.edu.pl.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie funkcjonuje w budynku przy ul. Sikorskiego 15A. Na ścianie frontowej budynku umiejscowiona jest tablica informacyjna.
Do wejścia głównego Poradni prowadzą metalowe schody. Dojście o nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej.
Dodatkowo poza zewnętrznymi schodami metalowymi do obiektu prowadzi wejście od strony sali gimnastycznej liceum ogólnokształcącego. Bezpośrednio przy sali znajduje się miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością.
Dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim wskazany jest kontakt telefoniczny do sekretariatu, umówienie na konkretną godzinę.
Budynek dwukondygnacyjny. W budynku nie ma windy Funkcja przemieszczania się na wyższe kondygnacje jest realizowana za pomocą schodołazu.
Schody pomiędzy kondygnacjami posiadają antypoślizgową nawierzchnię, są oznaczone żółto-czarną taśmą ostrzegawczą, po obu stronach znajdują się poręcze.
Szerokość korytarzy, wielkość pomieszczeń zapewnia dogodne warunki komunikacyjne osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Posadzki antypoślizgowe.
WC dla klientów dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
W siedzibie poradni nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.
Załączniki:
PLAN DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI OSOBOM ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI
RAPORT O STANIE ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI PODMIOTU PUBLICZNEGO – stan na 01.01.2021