PRACA PORADNI OD 4 MAJA 2020 r.

Szanowni państwo. Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 4 maja br. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie powróciła do pracy na terenie jednostki.

SPRAWNE RĘCE – PIĘKNA MOWA.

Rodzicu pamiętaj, żeby zadania dostosować do możliwości dziecka. Niech będą dla niego dobrą zabawą. Nie używaj określeń: ćwicz, pracuj – to zniechęci każdego. Towarzysz dziecku podczas zabaw, jeśli trzeba pomagaj, np. nakładając własne ręce na jego dłonie. Powtarzajcie ćwiczenia, które sprawiają mu trudność.
Propozycje ćwiczeń rozwijających sprawność manualną:

DARMOWY EBOOK- EDUKACJA W CZASACH PANDEMII...

Polecam Państwu darmowy ebook „Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele.” pod redakcją naukową Jaceka Pyżalskiego
W ebooku znajduje się wiele przydanych aktualnie treści dotyczących m.in.:
- psychologicznej sytuacji dzieci i młodzieży w dobie epidemii,
- pracy z uczniem w kryzysie w czasie pandemii COVID-19,

DRODZY UCZNIOWIE!

Zachęcam zatem Was do udziału w webinarze dla młodzieży.
W czwartek, 7 maja, o godz. 19:00 odbędzie się darmowy webinar „Jak to jest być grafikiem komputerowym?", podczas którego Zofia, Patrycja i Wojtek z fundacji Katalyst Education opowiedzą o swojej codziennej pracy.
Dowiecie się m.in:
- jakiego typu zadania wykonuje na co dzień grafik komputerowy i UX designer (i zobaczycie efekty ich pracy);
- w jakie studia/kursy warto zainwestować, a czego można nauczyć się samodzielnie;

MYŚLENIE MATEMATYCZNE. CZY RODZICE MAJĄ WPŁYW NA JEGO ROZWÓJ?

Jednym z najważniejszych czynników, bo oddziałującym przez wiele lat i od najwcześniejszych lat życia, które warunkują rozwój dziecka, jest rodzina. Ma ona ogromny wpływ nie tylko na kształtowanie się osobowości dziecka, ale również na rozwój jego zdolności i umiejętności. Rola rodziców nie powinna ograniczać się zatem tylko do zaspokajania potrzeb biologicznych i psychicznych dziecka, powinni oni stanowić także oparcie w procesie jego rozwoju intelektualnego i edukacji. Rodzice mogą stymulować rozwój dziecka za pomocą kilku rodzajów oddziaływań.