DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internet pracownicy Poradni Aleksandra Kuczyńska – Marek i Szymon Kaźmierczak przeprowadzili w dniu 13.02.2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie spotkanie nt „Bezpieczeństwo w sieci”. Internet stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Zawsze należy pamiętać o tym, że korzystanie z zasobów internetowych, to nie tylko pozytywne i bezpieczne działania, to również zagrożenia i nie chodzi już tylko o wirusy komputerowe. Często nie mamy świadomości ile informacji pozostawiamy w sieci i jak dużo inni mogą się o nas z niej dowiedzieć.
Dzieląc się na portalach społecznościowych ważnymi wydarzeniami z naszego życia, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy nasz ruch w sieci nie zostaje niezauważony, a każda informacja, czy zdjęcie może dotrzeć tam gdzie byśmy nie chcieli.
Powinniśmy pamiętać również o tym, aby zadbać o bezpieczeństwo własnego komputera, tabletu i smartfona, tak aby nasze dane nie zostały przechwycone przez nieupoważnione do tego osoby trzecie, m.in. korzystając z zabezpieczonej sieci bezprzewodowej, instalując i aktualizując na bieżąco program antywirusowy, czy nie odpowiadając na fałszywe maile, w których jest prośba o ujawnienie czy zweryfikowanie naszych danych osobowych.
Spotkanie przeprowadzili: Aleksandra Kuszyńska-Marek i
Szymon Kaźmierczak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu