UWAGA ! FONOHOLIZM – nowa choroba naszych czasów…

Z uwagi na skalę zjawiska fonoholizmu i konieczność edukacji w tym zakresie w ofercie poradni pojawiły się propozycje warsztatów dla dzieci w wieku 5/6 lat oraz w klasach I-III, prelekcja dla rodziców oraz rada szkoleniowa dla nauczycieli.
Co to takiego fonoholizm?
O fonoholizmie mówimy wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować bez swojego smartfona z dostępem do Internetu. Telefon komórkowy jest włączony 24 godziny na dobę i musi stale pozostawać w zasięgu ręki. Cały czas sprawdzamy, czy nie ma jakiegoś powiadomienia, czy ktoś do nas nie napisał, nie zadzwonił. Więcej, często czujemy wewnętrzny przymus korzystania z telefonu, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się aktualnie znajdujemy.
Osoby nałogowo korzystające z telefonu, pozbawione dostępu do urządzenia odczuwają niepokój oraz rozdrażnienie. Uzależnienie przyczynia się do określonych zmian w codziennym funkcjonowaniu, zachowaniu. Wpływa na życie rodzinne i towarzyskie.
Uzależnienie od telefonu może dotknąć każdego w każdym wieku.
 
Proponowane zajęcia mają na celu min:
  • podniesienie świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli na temat szkodliwości nadużywania mediów cyfrowych,
  • ograniczenie negatywnych konsekwencji problemowego używania smartfonów,
  • zwiększenie kultury używania urządzeń mobilnych na co dzień.
Zapraszamy do skorzystania z oferty oraz odwiedzenia strony: https://domowykodeks.pl/wp-content/uploads/2018/02/Wyniki-bada%c5%84_IKONOGRAFIKI.pdf